Przejdź do głównej zawartości

BąDź MODNA W ROZMIARZE XXL,


tekst: Beata Radomyska ( kopiowanie zabronione - w celu zamówienia tekstów branżowych skontaktuj się pod beatastyl. gmail.com lub 509 685 117 - Chętnie podejmę współpracę).

UBRANIA BEZ POGRUBIANIA
My kobiety rzadko jesteśmy zachwycone patrząc na własną figurą. Dlatego dzisiaj coś dla pań o rozmiarach XL i większych. Podam kilka pomysłów, jak się ubierać, by się optycznie nie pogrubić. Co na siebie włożyć, by lustra spotkane po drodze nie powodowały frustracji?
Jeśli masz pełną sylwetkę, noś stroje lekko dopasowane do figury, o miękkich cięciach lub dyskretnych marszczeniach. Nie zakładaj ubrań zbyt obszernych, ani zbyt obcisłych. Chociaż jesteś w rozmiarze XXL to masz ciało o określonym kształcie. Inne fasony nosi sylwetka o kształcie klepsydry, zwana też X, inne o kształcie jabłka, jeszcze inne o kształcie gruszki czy odwróconego trójkąta itd. Noś rzeczy o zaokrąglonej linii lub z pionowymi cięciami. Dopasuj charakter ubrania do osobowości, przestań myśleć tylko o kilogramach, myśl o własnym stylu. Uwagę od obfitych kształtów odwróć ciekawym detalem, dodatkiem, makijażem. Nie są one zarezerwowane wyłącznie dla modelek. Nie pozwól, by moda przestała Cię cieszyć. Zmniejsz znaczenie własnej tuszy i baw się świetnie. Czy ktoś może Ci tego zabronić? Zapewniam Cię, że tylko na własne życzenie stronisz od modnych i ciekawych ubrań. A więc zamiast czekać, że stracisz kilogram, dwa lub pięć, ubierz się świetnie i żyj modnie od dzisiaj! Jeśli jesteś totalnie zagubiona, zakompleksiona, zgłoś się do stylisty. Dla fachowca to codzienność, odchudzać ludzi w pięć minut. Oczywiście optycznie. Możesz także spróbować sił jako swoja własna stylistka, po przeczytaniu naszych porad.
Jak zmniejszyć ramiona i biust?
Jeśli masz zbyt obszerne ramiona i biust, noś rozpięty żakiet, płaszcz lub kurtkę w ciemniejszej tonacji, do kompletu dłuższy zwisający szal, tworzący dwie linie w twarzowym kolorze. Pamiętaj, by nie nosić drobnej biżuterii, drobnych wzorków, ale nieco większe, proporcjonalne do sylwetki. Miniaturowe kolczyki wydadzą się jeszcze mniejsze, a ty w porównaniu z nimi będziesz się wydawać większa, niż jesteś w rzeczywistości. Jeśli jesteś przed zakupami, to zwróć uwagę przede wszystkim na fason i kolor danego modelu. Bardzo ważna przy wysmuklaniu optycznym sylwetki jest też tkanina, z jakiej uszyta jest dana rzecz. Pamiętaj, że należy unikać tkanin sztywnych oraz bardzo cienkich, lejących lub elastycznych, opinających. Także faktura, splot materiału ma ogromne znaczenie. Jeśli są one bardzo wyraźne, grubsze, uwypuklisz swoje fałdki, które tak bardzo pragniesz schować pod ubraniem.
Jakie spodnie nie pogrubią?
Najlepsze spodnie to klasyczne z materiału z kantem, ale bez mankietu, o prostych nogawkach, które nie opinają ud i bioder; zaś bluzki noś raczej na zewnątrz, najlepsze o długości przypominającej żakiet. Jeśli jednak masz krótkie nogi, to bluzka w innym kolorze za bardzo Cię skróci. Zatem lepszy będzie dwuczęściowy komplet w jednym kolorze. Unikaj zbyt jasnej i jaskrawej kolorystyki, wybieraj tonacje spokojniejsze, przygaszone. Mocne kolory stosuj z pomysłem w dodatkach i akcentach, będą rewelacyjnym uzupełnieniem bazy.
Czy czarny kolor wyszczupla?
I tak i nie. Ciemniejsze, stonowane kolory wysmuklają, jednak czerń lepsza jest na wieczór niż podczas pięknego słonecznego poranka. Jeśli masz delikatny typ urody, nie przesadzaj z czernią. Ten kolor potrafi podporządkować sobie osobę, która go nosi, o ile jej uroda nie jest mocna i wyrazista. Także możesz uzyskać efekt czarnej bryły bez wyrazu i charakteru, a tego Ci nie życzę. Jeśli masz zamiar założyć czerń wieczorem to stosuj dekolty, ponieważ zmniejszają dystans pomiędzy urodą, a barwą. Wykorzystaj też moc ekstrawaganckiego makijażu, by zrównoważyć czerń. Do dzieła.

Komentarze

Gosia B. pisze…
Świetny ten artykuł, bardzo pomocny, budujący poczucie własnej wartości. Sama zmagam się ze sobą i wiem jak to jest kiedy nie dopasuję stroju tak jak bym naprawdę chciała to potem mam zły humor, ale myślę, że za każdym razem kiedy przygotowuję sobie ubranie na wyjście jestem coraz lepszą stylistką :)

Popularne posty z tego bloga

Wkrótce ... ogłosimy termin i zaczniemy nabór. Ekspresowy Kurs Wizażystka/Stylistka z egzaminem na czeladnika lub mistrza - zostań zawodowcem na swoich ambicji - nowy zawód w 3 tygodnie. Zapewniamy 3 dodatkowe seminaria zawodowe tematyczne dla naszych absolwentów.

Jedyna edycja w roku!!! Kurs wieczorowy wizażystka-stylistka
z egzaminem czeladniczym lub mistrzowskim. Serdecznie zapraszamy zapracowanych miłośników wizażu, idealnych kresek i perfekcji w każdym detalu wizerunku, liczba miejsc ograniczona.
(Zapisy oraz informacje uzyskasz pod tel. 509 685 117 lub  napisz do nas na fb  @conasiebiewlozyc).

Do kogo adresowany jest nasz kurs wieczorowy? 


     Jest to propozycja dla osób początkujących, oraz dla  tych, które już próbowały swoich sił w makijażu, mają pewną wiedzę, nawet doświadczenie z klientelą, jednak dotychczas nie posiadają certyfikatu, lub nie zdawały egzaminu państwowego, tym samym nie posiadają potwierdzonych ustawowo kwalifikacji zawodowych w zawodzie wizażystka/stylistka,  a chcą szybko zostać wykwalifikowaną kadrą, jeśli ten opis pasuje do Ciebie, nie czekaj, zadzwoń, zapytaj o szczegóły.
      Zajęcia będą się odbywały w Siedlcach w siedzibie naszej firmy, przy ul. 3 Maja 28/319 w godzinach popołudniowych i wieczornych międ…